Ātrās laivas: iesācēja ceļvedis ātruma pasaulē

Ātrums uz ūdens ir skriešanās kā nevienam citam, un, ja tas nejauši aizrauj jūsu iztēli, jūs, iespējams, pavadīsit pārējās savas motorlaivu dienas, to vajājot. Ne visi, kas ienāk laivu pasaulē, atklāj savu iekšējā ātruma gēnu. Bet tiem, kas to dara, tā ātri kļūst par kaislību – un, iespējams, arī uz visu mūžu.

augstas veiktspējas centrālās konsoles laivas. Šeit ir labas ziņas ātrgaitas motorlaivu īpašniekiem: jūs uzreiz uzzināsiet, vai jums patīk vai ienīst ātruma sajūta uz ūdens, kā arī visas ar to saistītās problēmas un pienākumi. Kad ūdens steidzas garām un krasta līnija aizmiglojas, jūs vai nu būsiet saviļņots, vai nobijies. Starp tiem nav nekā.

Bet, pieņemot, ka nonākat vienādojuma “mīlestības” pusē, ir jāzina vairāk nekā dažas lietas, kas jums kā iesācējam, kas nodarbojas ar ātrgaitas laivošanu, ir jāzina. Tālāk ir sniegts ātrs, lai arī ne visaptverošs, jautājumu un atbilžu ceļvedis. Tas nenodrošinās visu, kas jums jāzina, jo motorlaivas īpašnieka izglītība, it īpaši augstas veiktspējas jomā, nekad neapstājas. Bet tas palīdzēs jums izprast dažus pamatus.

Dažādi ātrgaitas laivu veidi
Ātrās laivas būtībā iedala divās korpusu kategorijās:

  • V apakšdaļa (mono korpuss)
  • Katamarāns (divi mazāki “sponsona” korpusi ar “tuneli” starp tiem)
  • V-dibens

Viena no šīm cigarešu laivām un jums ir klasiska V apakšdaļa. Lai gan lielāko daļu no tiem darbina iekšējie pakaļējās piedziņas dzinēji, daži tiek piedāvāti ar piekarināmā dzinēja jaudu. To garums svārstās no 20 līdz vairāk nekā 50 pēdām.

Visbiežāk tiem ir vieni vai divi dzinēji. Tie svārstās no kailiem kauliem, kas nozīmē stūri, droseļvārstu un divus mērierīces (spidometru un tahometru), līdz pat vairākām GPS vienībām, priekšējām un aizmugurējām videokamerām, FLIR sistēmām, monstru stereoaparātiem, kā arī kajītēm un citām.

Turoties pie Cigarešu mentālā attēla, tradicionālajai V apakšdaļas sporta laivai ir slēgts klājs un aiz tā atrodas kabīne. Mūsdienu ātrākās sporta laivas ar V apakšdaļu sasniedz vairāk nekā 150 MPH.

Centra konsoles

Mūsdienās populārākas ir V-apakšējās bāzes “viduskonsoles” ar atvērta tipa kabīnes izkārtojumiem ar stiprināmiem sēdekļiem un atpūtas telpām no priekšgala līdz pakaļgala un nelielām līdz dāsnām kajītēm konsolēs. Lielāko daļu augstas veiktspējas centrālās konsoles darbina divi līdz četri piekarināmie motori. Maksimālais ātrums svārstās no 60 līdz 85 MPH.

Ātrie katamarāni

Mūsdienu populārākie ātrgaitas katamarāni svārstās no 28 līdz 52 pēdām. Ar divu iekšējo dzinēju darbību līdz 1750 Zs jaudu tie var sasniegt 180 MPH un vairāk. Vēlreiz ir pašsaprotami – bet tomēr jāsaka – ka laivām šajā diezgan ekstrēmajā kategorijā ir vajadzīga gadu pieredze, lai iemācītos droši rīkoties.

Sporta katamarāns, kas nozīmē kaķu dzinējus, kuru garums ir no 28 līdz 38 pēdām garš, mūsdienās ir karstākais ātrgaitas laivu segmentā. Aprīkots ar diviem piekarināmiem sacīkšu stila motoriem, visātrākais tops ar 130 MPH.

Pateicoties izcilajai uzticamībai, kas iebūvēta šodienas piekabēs, un vispārējai lietošanas ērtībai, salīdzinot ar lielākiem, augstākas tehniskās apkopes pakaļgala piedziņas kolēģiem, sporta kaķu popularitāte pēdējos piecos gados ir pieaugusi.

Cik maksā ātrgaitas laiva?
Ja meklējat sākuma līmeņa jaunu ātrgaitas motorlaivu, varat sagaidīt, ka iztērēsit ne mazāk kā 100 000 ASV dolāru. Tas varētu šķist daudz naudas, un patiesībā tā ir, bet tas nav saskaņā ar cenu noteikšanu pārējā motorlaivu pasaulē (vairāk nekā dažu slēpošanas / modināšanas laivu saraksts ir par 50 procentiem vairāk nekā tas).

Protams, jūs iztērējat mazāk nekā 100 000 USD iepriekš piederošajā ātrgaitas laivu tirgū. No otras puses, jūs varat iztērēt vairāk nekā 1 miljonu ASV dolāru jaunai pielāgotai izveidei.

Citas saistītās izmaksas

Būdams jauns, braucot ar ātru laivu un esat sajūsmā par pasauli, kurā drīz ienāksit, jūs aizmirstat uzdot šo jautājumu. Bet tas ir svarīgs, tāpēc mēs to lūdzam jums.

Īsa atbilde: jā.

Garāka atbilde: tāpat kā jebkura veida motorlaivošana, arī augstas veiktspējas segmentos ietilpst izmaksas, kas pārsniedz laivu, visredzamākā ir degviela. Lieljaudas kuģu dzinējiem jaudas iegūšanai ir nepieciešama degviela, bieži vien lielāka oktānskaitļa un līdz ar to dārgāka degviela. Un viņi mēdz to daudz sadedzināt. Pēc automobiļu standartiem piecas jūdzes uz galonu ir šausmīgas. Bet motorlaiva – visa motorlaiva – ir pasaules mēroga pārspēt pat ārējiem motoriem.

Citas izmaksas ietver apdrošināšanu, kas ātrgaitas laivām ir augstāka nekā citu segmentu laivām. Jo ātrāk laiva, jo dārgāka, dārgāka un grūtāk apdrošināt. Lai gan augstas veiktspējas kuģu dzinēji, it īpaši Mercury Racing iekšējie un ārējie piedāvājumi, ir kļuvuši daudz uzticamāki nekā agrāk, tiem joprojām ir nepieciešama regulārāka apkope nekā zemākas jaudas motoriem, kādi sastopami vispārējās lietošanas motorlaivās.