Burāšana naktī

Pilnajā mēnesī un pēc vēja, nakts brauciens var būt viens no lielākajiem priekiem, kāds bija pagātnes laikā; bet tumšā naktī galā tas var būt ļoti stresa un atstāj jūs ilgas pēc rīta.

Neatkarīgi no tā, vai jūs šķērsoat Kanālu vai šķērso okeānu, tumsā peldēšana ir kaut kas, ko ikviens piedzīvo kādā savas braukšanas karjeras posmā, un ar vienkāršiem sagatavošanās darbiem jūs varat padarīt to vieglāku un drošāku.

Vai kādreiz esat jautājis kāds, kurš nav jūrnieks: “Ko jūs naktī darāt naktī uz okeānu?” Bieži vien ir pārsteigums, ka burāšana vienmēr ir bijusi 24 stundu ilga spēle.

Tradicionāli nakts laikā tika veikti maršruti, lai piekrastes laiks sākās dawn, lai palīdzētu identificēt gaismas un apstiprināt jahtas stāvokli. Tad kapteinis dvēseles laikā var droši ieiet ostā.

Ar GPS mēs tagad drīzāk nenovērtēim gaismas lietderību pozīciju noteikšanai un, tā kā vairākas jahtas ir aprīkotas ar AIS, šķērsošanas kuģu ceļi kļuvuši mazāk sarežģīti tagad, kad neesat atkarīgs tikai no katra kuģa navigācijas gaismas identificēšanas.

Protams, ne visos kuģos ir AIS!

Kā sagatavoties garām ejām

Parasti nakts buru ietilpst vienā no divām kategorijām: pirmais ir vienreizējs nakts buras, piemēram, vasaras kruīza sākums, lai saņemtu laivu uz jūsu kreisēšanas laukumu vai, iespējams, RORC vai JOG krustcelles sacensības. Otrais ir garš eju, kur starp sākumu un beidzas vairākas dienas ar secīgām nakts burām.

Manuprāt, laivas uzstādīšanas laikā būtu maz atšķirības, lai gan sardzes apstākļos būs atšķirība.

Neatkarīgi no tā, vai braucot vai sacīkšu braucienā, apkalpes locekļi jūrā turpina naktis jūrā, ir vajadzīga stingrā, 24 stundu ilga stingra pulksteņu sistēma nekā vienas nakts komandai. Bet sardzes principi attiecas arī uz vienu nakti jūrā.

Viens no maniem lolojumdzīvnieku ienīstamiem gadījumiem bija piektdienas nakts pārrobežu kanālu sacensības. Aptuveni pēc brīnišķīgas darba nedēļas brigādes ieradīsies ar entuziasmu, bet ar 0200 nogurumu notika, un mēs redzētu, ka lēni strādājam pie flotes aizmugures ar tikai vienu vai diviem pietiekami dusmīgiem, lai būtu konkurētspējīgi.

Lielākā daļa laivu ir loģiski to izkārtojumā, un vienmēr ir prieks, kad uz kuģa ierodas jauna, bet pieredzējusi apkalpes locekle, jo viņiem reti vajadzēs divreiz pateikt, kāda ir virve.

Jā, tas ir labi marķēt sajūgi, bet drīz pēc pievienošanās ikvienam vajadzētu zināt, ar jūtas un stāvokli, kas ir virve.

Aizveriet acis un jūties – izmērs kļūst ļoti acīmredzams, un vāciņi jutīsies atšķirīgi. Turiet spinnakeri vienā pusē un otrā pusē; sajust dažādus izmērus un faktūras.

Vienmēr ir labi turēt tos pašus troses tādā pašā stāvoklī, lai naktī tumsā, kad etiķete jebkurā gadījumā ir noslēpta, ir viegli uzņemt pareizo.

Cilvēki nav īpaši labi redzami naktī, un vajadzīgs ilgs laiks, lai iegūtu pilnu nakts redzamību.

Acis ir neticami sarežģītas, un, pielāgojoties tumsai, ir trīs fāzes.

Sākotnēji mūsu skolēni paplašina, lai pēc iespējas vairāk apgaismotu; tas var ilgt no dažām sekundēm līdz minūtei.

Nākamais posms notiek acs konusa šūnās. Ja nav gaismas, mēs ķīmiskajās pārmaiņās šūnā, un tas var aizņemt desmit minūtes, lai konusa šūnas pielāgotos tumšai.

Visbeidzot, mēs esam izveidojuši stublāju šūnas, kas ir atbildīgas par melnbalto redzi, un tie satur rodopsiīnu, kas tiek atjaunots, ja nav gaismas. Tas prasīs vairākas stundas, lai pilnībā pielāgotos tumsai.

Lai gan mēs visi esam atšķirīgi, kā aptuvens ceļvedis aizņem apmēram desmit minūtes, lai iegūtu lielāko daļu nakts redzamības, kas nākamajās dažās stundās kļūst lēnām labāka. To var ātri atjaunot līdz nullei, izmantojot spilgtu gaismu.

Kā naktī izmantot gaismas uz kuģa

Visiem apkalpes locekļiem jābūt zibspuldzes apgaismojuma ierīcēm, un ir vērts noturēt spēcīgu uzmanību uz klāja, kad tiek veiktas pārbaudes un avārijas.

Kad buru apgriešana mēģina pēc iespējas vājāk izmantot zibspuldzi, arī pirms tās izmantošanas brīdiniet stūrmani un skatuves.

Mums ir bijuši lieli panākumi, apgaismojot lukturīšu lēcas ar sarkanu nagu laku: sarkanā gaisma ir daudz laipnāka uz acīm, un nagu laka ir daudz vieglāk pieejama nekā sarkanie lukturīši.

Sarkanās gaismas ir arī būtiski zemāk. Dažās jahtēs būs iedalītas gaismas ar sarkanu, kas tiks izmantotas naktī. Agrāk esmu izmantojis fotopapīru ar sarkanu plēvi.

Parasti mēs sedzam pusi sarkanās gaismas, kad braucam, bet ilgi jūras krastos mēs apņemsim visus gaismas ar sarkanu plēvi, lai izvairītos no nepareiza slēdža izmantošanas.

Būtu jauki izveidot divas pilnīgas ķēdes, lai pilnībā izslēgtu balto gaismu, tomēr desmit minūtes ar šķērēm un visiem lukturiem.

Galvas lāpas paliek abas rokas brīvas, bet es tiešām ienīst tos uz klāja, braucot. Ja runā ar to, ir dabiska reakcija, lai pagrieztu un paskatītos uz runātāju, nekavējoties iznīcinot viņu nakts redzējumu. Dažām galvas lāpām būs sarkanās spuldzes, bet jebkura spuldze, kas spīd tieši jūsu acī, kaitē jūsu nakts redzei.

Izmantojiet vieglu gaismu, jo mazāk jūs izmantojat, jo mazāk jums ir vajadzība. Izmantojot jaunākos instrumentus un daudzfunkcionālos displejus, jūs varat kontrolēt attēla spilgtumu: saglabājot to minimāli, palīdz nakts redzamības apstākļos, kā arī patērē mazāk enerģijas.

Man ir teikts, ka apmācību laikā daži Mini Transat un Figaro jūrnieki apmeklē burbuļojošās jostas.

Nakts buru padomi kreiseriem

Daudzus gadus esmu iesaistījies ARC, un šķiet, ka lielākā daļa apkalpes parasti nomeļos spinnakerus un samazinās buras naktī. Visi ļoti piesardzīgi, bet naktis ir garas tropiskās – tuvojas 12 stundām tumsas.

Es neesmu viens no fiksētiem noteikumiem, tāpēc es gribētu redzēt laivu, kas izveidota vienkāršai buru pārkraušanai un ļaujot apstākļus diktēt buru plānu. Tas arī ir atkarīgs no apkalpes locekļu skaita uz kuģa un sardzes režīma.

Ir lietderīgi marķēt smailītes un kontrolēt virves. Man patīk šūt, kontrastējošas krāsas sapapināšanu uz līnijas, kas atzīmē pareizo pozīciju tikai no sajūga. Tas var būt jūtams, kā arī redzams, un tas ir īpaši noderīgs, ja rifing.

Arī man patīk atzīmēt halyardus pie maksimālā pacēlāja, lai izvairītos no tā, ka kāds kļūst pārāk entuziasms un ka salaidums vai mezgls tiek likts uz skuvekļa. Tas ir tāds, ka sacīkšu laivas ir paveicas jau daudzus gadus, un kreiseri būtu noderīgi gan dienu, gan nakts braucienā.

Burtiem var pievienot gaismas projekcijas svītras, lai palīdzētu ar buras formu, un ap laivu var arī piestiprināt nelielu daudzumu atstarojošas lentes, lai palīdzētu apskatīt un identificēt aprīkojumu.

Manā laivā ritenis ir atzīmēts ar turku galvas mezglu, lai izjustu centra punktu, pie kā mēs esam pievienojuši arī atstarojošu lenti, lai padarītu to redzamu zemā apgaismojumā.

Ja jūs veicat burāšanas maiņu un vienkāršu apgriešanu, to parasti var izdarīt tikai ar apkārtējo gaismu un nelielu lukturīti. Deklasts izslēdz jebkādu redzamību uz priekšu. Trīskrāsas gaismai vajadzētu iedegties, un, ja apstākļi ir niecīgi, tvaicējamo gaismu var izmantot, lai pārbaudītu spinnaker apdari, lai gan visi gaismas priekšā sabojāt nakts redzamību un, protams, tvaicējot gaismas norāda citiem, ka jūs motoring nav burāšana.

Plānojot reisi, padariet dzīvi vieglāku un drošāku, maksimizējot mēneses stundu skaitu: pludmale ar pilnmēness un skaidru debesu ir tikpat vienkārša kā dienas laikā.
Apkalpes sagatavošana

Burāšana nav jautrība, kad noguris un izsalcis. Šķiet, ka ir tendence uz kreisēšanas jahtu, lai palaistu īsas rokas ar viena cilvēka pulksteņiem. Protams, vienvirziena jūrnieki apņem pasauli arvien ātrāk ar jahtām, bet vidējā kreisēšanas jahta nav ļoti labi izveidota vienvirziena burāšanai.